Z3: Ekonomiczny zestaw do mocno zużytych silników (Olej, Paliwo)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: prolong3
 • Producent: Prolong
 • Dostępność: Jest  (15 szt.)
 • szt.
 • 195,00 zł

Zestaw nr 3: SHD Oil Stabilizer x2 + Octane Power Boost

Kupując w zestawie oszczędzasz 25 zł!

Super Heavy Duty Oil Stabilizer 32 oz (945 ml) x2

Dodatek do olejów. Stosowany do silników, manualnych skrzyń biegów, mostów, wszelkiego rodzaju przekładni – przywraca im sprawność i zapewnia dalsze niezawodne działanie. Według oceny naszej i naszych klientów, jest to najlepszy preparat produkowany przez Firmę GoldenWest z U.S.A. Kiedy jesteśmy przekonani, że już nic nie pomoże w uratowaniu naszego pojazdu – pojawia się on – „OIL STABILIZER”!!!

„Super Heavy Duty Oil Stabilizer” to środek oparty na zaawansowanej i unikalnej technologii smarowania, wykorzystujący w działaniu opatentowaną formułę Prolong AFMT ™ (Anti-Friction Metal Treatment). „Super Heavy Duty Oil Stabilizer” pomoże rozwiązać problemy wszędzie tam, gdzie potrzebne jest prawidłowe i efektywne smarowanie. Gdzie czas, niekiedy niewłaściwa eksploatacja doprowadziły do przyśpieszonego zużycia części metalowych naszego pojazdu. Oleje silnikowe i przekładniowe oferowane na rynku oraz inne stabilizatory oleju ze względów ekonomicznych mogą nie zawierać wszystkich niezbędnych dodatków smarnych, przeciwstukowych, przeciwutleniaczy i innych. Wszechobecna konkurencja, ciągła walka o Klienta, obniżanie cen oleju, często sprawiają, że składniki ochronne znajdą się w oleju w nienależytych proporcjach lub tylko w śladowych ilościach. Wtedy nasz silnik, skrzynia biegów, czy inne podzespoły zostają pozbawione należytej ochrony. W wielu przypadkach za oszczędności na olejach i smarach zapłacimy w przyszłości karę w postaci drogich napraw. Co zatem robić, aby jak najdłużej cieszyć się bezawaryjnością naszego pojazdu? Najprościej samemu zadbać, aby olej wlewany do naszego silnika miał wszelkie dodatki chroniące go przed zużyciem i uszkodzeniem. Do tego celu zostały stworzone dodatki „Prolong”. O ile do nowych i lekko wysłużonych silników stosujemy preparat „Engine Treatment”, to do starych, mocno wysłużonych i wyeksploatowanych jednostek najlepiej nadaje się „Oil Stabilizer”. Stosujemy go do ochrony wszelkiego rodzaju silników, a także ręcznych skrzyń biegów, mostów i wszelkiego typu przekładni. Nie należy go stosować jedynie w automatycznych skrzyniach biegów. Zawarte w produkcie dodatki zapewniają całkowicie bezpieczne i optymalne smarowanie części metalowych. Produkt ten pozycjonuje nas wyżej w skuteczności działania od innych konkurentów. „Oil Stabilizer” wielokrotnie przywracał do życia silniki, skrzynie biegów, przekładnie skazane na złomowanie.

Poprzez „Oil Stabilizer” dodajemy substancji smarnych w prawidłowej ilości i składzie. Preparat wygładza metalowe powierzchnie trące, oraz uzupełnia ich mikro uszkodzenia. Wycisza pracę silnika, skrzyni biegów, mostów i przekładni. Eliminuje suchy start silnika. Chroni turbosprężarki przed przegrzaniem. Zmniejsza spalanie oleju - uszczelnia zużyte cylindry i prowadnice zaworowe do spowolnienia zużycia oleju. Zatrzymuje wycieki oleju - przywraca uszczelkom ich elastyczność i prawidłowe działanie w ochronie przed wyciekami oleju. Zmniejsza oddymianie - spowalnia „blow-by” w celu zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczeń. Uszczelnia przestrzeń wokół pierścieni tłokowych, by przywrócić prawidłową kompresję. Chroni części metalowe przed korozją. Pomaga zapobiegać w odkładaniu osadów i laków. Ekstremalnie redukuje nacisk na tarcie i ciepło tak, że części metalowe nie przegrzewają się. Przeciwutleniacze zawarte w preparacie pomagają zwolnić podział i rozpad oleju oraz utrzymują go dłużej w stanie czystym. Zapewniają prawidłowe smarowanie przez cały czas pracy oleju. Stabilizuje lepkość - pomaga utrzymać lepkość oleju zarówno na gorąco jak i zimno. Dzięki specjalnym dodatkom zawartym w preparacie (skład i stężenie chronione tajemnicą producenta) opartym na formule AFMT, otrzymujemy dodatkową i zwiększoną ochronę silnika, skrzyń biegów, mostów i przekładni, których nie gwarantują nam nawet oleje najbardziej renomowanych producentów na świecie.

Stosowanie Stabilizatora nie zwalnia użytkownika od przestrzegania zasad producenta pojazdu co do częstotliwości wymian oleju i zastosowania typu i klasy oleju. Efektywny w silnikach benzynowych, zasilanych gazem i silnikach Diesla. Kompatybilny z olejami silnikowymi i przekładniowymi zarówno mineralnymi jak i syntetycznymi.

Jak korzystać?

Dodaj do oleju w następujący sposób:

 • Silniki benzynowe – zastosować preparat w ilości 20% (1 litr stabilizatora zmieszać z 4 litrami oleju). Dla mocno zużytych silników, należy użyć stężenia 40% (2 litry stabilizatora zmieszać z 3 litrami oleju.)
 • Silniki wysokoprężne (samochody osobowe, samochody ciężarowe, ciągniki i maszyny rolnicze, motorówki i statki morskie) - 20% objętości.
 • Tylko ręczne (manualne) skrzynie biegów, mechanizmy różnicowe i mosty - 20% objętości.
 • Motocykle, sprężarki powietrza, kosiarki do trawy, itp. - 20% objętości.
 • Aby zapewnić maksymalną ochronę i wydajność, zalecamy dodanie „Super Heavy Duty Oil Stabilizer” przy każdej wymianie oleju. Nie stosować w automatycznych skrzyniach biegów.

 

Dostępne opakowania:

 • Występuje w opakowaniu 32 oz. (32 uncje), tj. ok. 945 ml.
 • Występuje w opakowaniu 1 galon amerykański, tj. ok. 3,78 litra.
 • Występuje w opakowaniu 5 galonów amerykańskich, tj. ok. 18,9 litra.

 

Fast Fuel™ Octane Power Boost 12 oz (354 ml)

Prolong „Octane Power Boost” to nowoczesny preparat stosowany jako dodatek do benzyny. Stosowany może być w ciężkich warunkach pracy silnika (holowanie przyczepy campingowej lub łodzi, jazda w trudnym terenie górzystym, jazda po bezdrożach). Aby nie przeciążać silnika otrzymujemy alternatywę – albo zakupić paliwo o zwiększonej liczbie oktanowej, albo zastosować preparat „Octane Power Boost”. Preparat wspomaga równomierną pracę silnika, pomaga przywrócić utracone KM, pomaga utrzymać równomierną pracę silnika bez wahań i „pingowania”. Stosowanie preparatu nie szkodzi czujnikom tlenu i katalizatorom. Konsekwentne stosowanie preparatu przyczyni się do poprawy ogólnej wydajności silnika. Preparat “Fast Fuel™ Octane Power Boost” zawiera: Methylcyclopentadienyl Manganese Tricarbonyl (MMT).

Opis produktu:

 • Pomaga przywrócić utracone KM i optymalny przebieg na zużytym paliwie.
 • Ogranicza stukowe spalanie paliwa, pingi i wahania pracy silnika.
 • Preparat nie szkodzi czujnikom tlenu i katalizatorom.
 • Powoduje legalny wzrost liczby oktanowej.
 • Produkt występuje w opakowaniu 12 oz. (12 uncji) tj. ok. 354 ml.


Jak korzystać?

"Fast Fuel™ Octane Power Boost" jest szybki i łatwy w użyciu. Dodaj pełną zawartość opakowania do prawie pustego zbiornik paliwa, a następnie wypełnij cały zbiornik benzyną. Cała zawartość preparatu przewidziana jest na od 60 do 80 litrów benzyny. Nie należy stosować pełnej zawartości butelki z mniej niż 60 litrami benzyny. Wcześniej obliczyć proporcjonalnie zawartość preparatu, w przypadku zatankowania mniejszej ilości paliwa do zbiornika.